Kategoria: ‘Zawody’

Praca w przedszkolu

Praca w przedszkolu Przedszkole jest placówką, w której dba się o rozwój umysłowy, oraz fizyczny małych dzieci. Trafiają tutaj maluszki od trzeciego roku życia. Przedszkole nie jest obowiązkowe, ale dla dzieci ma ono ogromną wagę. Dzięki niemu, a przede wszystkim wykształconej każde pedagogicznej dzieci zdobywają wiele zdolności i uczą się życia w grupie z rówieśnikami. Dzieci to bardzo specyficzne istoty, aby nad nimi zapanować potrzebna jest ogromna determinacja. Praca w przedszkolu nie należy do prostych, nauczyciel wychowania przedszkolnego musi realizować zamierzony plan nauczania, a przy tym robić to ciekawie, aby zabawić dzieci. Praca i jej stopnień ciężkości uzależniona jest od grupy wiekowej dzieci, inaczej pracuje się z dziećmi młodszymi inaczej też czterolatkami. Pomimo nie dużej różnicy wieku dzieci potrzebują od nauczyciela czegoś innego. Trzy latki trzeba zajmować ciągle, aby nie zaczęły tęsknić za domem z kolei starsze dzieci tylko czekają na chwilę przerwy, aby pobawić się w swoje ulubione zabawy. Nauczycielem w przedszkolu nie może być każdy powinna być to osoba odznaczająca się szczególnymi cechami charakteru, czyli kreatywnością, olbrzymią empatią i energią. Tylko posiadając zespól tych cech możemy sprawnie przeprowadzić zajęcia i rozruszać maluszki.

Praca misjonarza

Praca misjonarza Religia stanowi dla wielu ludzi bardzo ważny aspekt. Nauczycielami religii są dla nas księża, ich praca jednak nie kończy się tylko na rejonach gdzie wyznawany jest chrześcijaństwo. Często decydują się na wyjazd w odległe tereny, aby tam nauczać i krzewić wiarę. Zadanie to nie jest wcale proste, ponieważ mieszkańcy dzikich terenów mają już swoje przekonania, co do wiary i często są agresywnie nastawieni do ludzi z zewnątrz. Praca misjonarza jest dość trudną i nie każdy może ją wykonywać, przewidziana jest przede wszystkim dla ludzi twardych psychicznie i odpornych, ponieważ nie rzadko księża wyjeżdzający za granice kraju musza żyć na skraju nędzy. Praca misjonarza to nie tylko nauka religii to również nauka szkolna. W krajach mało rozwiniętych brakuje szkół, większość narodu to ludzie analfabeci dzięki księżą uczą się podstaw matematyki czy też języka. Jest to bardzo ważny aspekt, ponieważ zdobywają wiedzę, na którą nie było by ich stać. Praca misjonarza jest bardzo groźna, coraz więcej słyszy się o porwaniach księży dla okupu, lub wymianę na przywódcę wojskowego, który został uwięziony. Księża musza znosić trudny życia w dzikim kraju, ale też negatywnie nastawionych do ich pracy tubylców.

Praca górnika

Praca górnika Jedną z prac, którą uznawana jest za bardzo ciężką jest na pewno praca górnika. Osoby te dzielimy na dwie zasadnicze grupy, czyli na górników przebywających na powierzchni ziemi i tych pracujących w ekstremalnych warunkach pod ziemią. Tunele takie mogą mieć nawet kilka kilometrów długości, górnicy codziennie wracają do nich, aby poszukiwać węgla lub innych cennych minerałów. Praca ta jest bardzo ciężka, oraz niebezpieczna. Ziemia jest delikatnym budulcem, który w każdej chwili może się zasypać. Nie możemy pominąć też faktu, że pod ziemia znajdują się ogromne pokłady gazu, gdyby nie maski górnicy nie mogliby wcale tam przebywać. Praca górnika jest trudnym zadaniem, dlatego też pod ziemię mogą pracować tylko dobrze przeszkolone osoby z właściwymi kwalifikacjami. Górnicy wykonując swoje obowiązki muszą działać w grupie, tylko wtedy podczas awarii mają szansę na przeżycie. Watro wspomnieć, że jest to jeden z nielicznych zawodów, które mogą wykonywać tylko mężczyźni. Praca w tak trudnych warunkach naturalnie odbija się na zdrowi pracowników kopalnii, najczęściej po przepracowaniu kilku lat mają poważne problemy z płucami, oczami a nawet rękoma, ponieważ ich organizm nastwiony jest ustawicznie na złe warunki pracy

Praca barmana

Praca barmana Prace możemy podzielić na kilka kategorii, jedną z nich będzie praca usługowa na rzecz innych osób. Do zawodu takiego możemy zaliczyć prace barmana. Osoba taka zajmuje się obsługą klientów, serwowaniem napojów. Na pozór nie jest to ciężka praca, ale nic bardziej mylnego, barman podczas wykonywania swoich obowiązków narażony jest na wiele czynników negatywnych wśród nich zaliczamy prace w hałasie. W wielu barach, czy restauracjach poziom hałasu przekracza znacznie normę. Kolejnym aspektem jest praca w trudnych warunkach, barman może mieć do czynienia z pijanym i nachalnym klientem lub nieuczciwą osobą. Barman musi być bardzo czujny, ponieważ nie rzadko obsługuje sam bar. Praca barmana wymaga odpowiedniego przygotowania, osoba taka powinna posiadać wiedzę na temat różnych alkoholi, oraz sposobu ich serwowania. Zajecie to może dawać wiele satysfakcji, oraz możliwość rozwoju zawodowego. Barmani bardzo często biorą udział w licznych konkursach związanych z serwowaniem alkoholi, oraz ciekawymi technikami podawania napojów. Baranem nie może zostać każdy osoba tak musi posiadać pewne predyspozycje, czyli lubić pracę z ludźmi i mieć dużą kulturę osobistą. Barman nie rzadko musi też umieć słuchać, ponieważ wielu klientów trafia do baru, aby móc komuś się wyżalić.

Praca rolnika

Praca rolnika Praca rolnika należy do zajęć typowo usługowych. Jego zajecie uzależnione jest od wielkości gospodarstwa i rodzaju ziemi. Dawniej zawód rolnika przekazywany był z ojca na syna, obecnie jest zupełnie inaczej i młodzi ludzie wybierają dla siebie życie w dużym mieście, gdzie są pewne perspektywy. Praca rolnika, pomimo że działa dla ogółu nie jest wcale zsanowana, a to właśnie dzięki jego pracy w kraju mamy dostatek warzyw owoców, ilość ta powoduje, że dużą cześć wyprodukowanego zbioru wysyła się nawet na eksport za granice. Zawód rolnika po woli zamiera, młodzi nie chcą go kultywować, aby zmienić ta sytuację unia wspiera działania nawet tych najmniejszych gospodarzy. Co roku unia przekazuje miliony euro na rozwój tej gałęzi produkcji, dzięki dotacjom, które często są bezzwrotne rolnicy mogą zakupić sprzęt ułatwiający im prace na roli. Nowoczesne maszyny, atrakcyjne ceny powodują, że rolnictwo zaczyna zmieniać się na lepsze. Zawód rolnika nie należy do łatwych, nad swoim gospodarstwem stale trzeba trzymać piecze, jest to ciągła niepewność, ponieważ plony w dużej mierze uzależnione są od warunków pogodowych. Aby zabezpieczyć się przed ewentualnym zniszczeniem plonów trzeba się ubezpieczyć, jednak nawet ubezpieczenie nie pokrywa w całości poniesionych strat.